ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9772446
*
nr 977 2446
Spegel
rokokostil, 150 x 137
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2015
kl 20:14:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/8 23:48:55
1
1.800 kr
30/8 23:55:26
2
1.100 kr
30/8 23:55:26
1
1.200 kr (Budbetjänt)
30/8 23:55:46
2
1.300 kr
30/8 23:55:46
1
1.400 kr (Budbetjänt)
30/8 23:56:00
2
1.500 kr
30/8 23:56:00
1
1.600 kr (Budbetjänt)
30/8 23:56:16
2
1.700 kr
30/8 23:56:16
1
1.800 kr (Budbetjänt)
30/8 23:56:29
2
1.900 kr
31/8 18:52:22
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 977 2446
Spegel
rokokostil, 150 x 137
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/8 23:48:55 | 1 | 1.800 kr |
30/8 23:55:26 | 2 | 1.100 kr |
30/8 23:55:26 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
30/8 23:55:46 | 2 | 1.300 kr |
30/8 23:55:46 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
30/8 23:56:00 | 2 | 1.500 kr |
30/8 23:56:00 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
30/8 23:56:16 | 2 | 1.700 kr |
30/8 23:56:16 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
30/8 23:56:29 | 2 | 1.900 kr |
31/8 18:52:22 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51